Mutfak Temizliği

Mutfak Temizliği

Evlerimizde en çok kullanılan ve en hijyenik olması gereken yerlerden birisi de mutfağımız. Günlük temizlik rutini ile mutfağımız oldukça temiz gözüküyor olabilir; peki gerçekten temiz göründüğü kadar hijyenik mi? Bu noktada yardımımıza profesyonel temizlik malzemeleri yetişiyor ve gözle görülmeyen kirleri bile yok ederek mutfağımızı hijyenik hale getirmemize yardımcı oluyor. Mutfakta tam anlamıyla hijyenin sağlanmasıyla mikrop ve bakterilerin, temas ve beslenme yoluyla hem vücudumuza hem de evimizin başka yerlerine dağılma riskini de ortadan kaldırıyoruz. Mutfaktaki en büyük yardımcınız Asperox’un geniş ürün yelpazesi ile mutfağınızda kolayca kirlerden ve lekelerden kurtulmanın ve hijyen sağlamanın yollarına gelin birlikte göz atalım.

Ocak

Yemek yemek de yapmak da her ne kadar çok keyifli olsa da iş taşan yemeklerle kirlenen, yağlanan, üzeri ne kadar dikkatli olursak olalım kirlenen pişirme aletlerini temizlemeye geldiğinde keyifler biraz kaçar. Ancak bunun da kolayı var; Asperox Sarı Güç ultra yağ çözücüyü temizlemek istediğiniz yüzeye püskürtün, kısa bir süre bekledikten sonra, nemli bir bez ya da sünger ile silin ve mucizeye hazır olun. Yağ ve kirleri zorlanmadan, ovalamaya gerek kalmadan çıkaran Asperox Sarı Güç yağ çözücü ile yemek sonrası temizliği zahmet olmaktan çıkarken siz keyifle bir sonraki pişireceğiniz yemeği düşünebilirsiniz.

Fırın

Fırında yapılan yemeklerin kokusu ve tadı ayrı olur. Üstelik çok da pratiktir. Çoğu zaman yemeğe odaklanıp fırının içinde olanlara pek dikkat etmediğimizde yağ ve kirler birikir de birikir. Kuruyan yağ ve kirleri temizlemek de bir o kadar zor olur. Fırınınızın hem içini, hem de tepsi ve ızgaralarını Asperox Sarı Güç ile sadece birkaç saniye içinde kolayca temizleyebilirsiniz.

Davlumbaz

Davlumbaz yemek yaparken çok kullanışlı olsa da kokuyla birlikte zamanla yağı da kendine çekerek kirlenir. Kirlenen davlumbaz da daha düşük verimle çalışmaya başlar. Davlumbaz içinde biriken kir ve yağı sık sık temizlemek çok zahmetli görünse de Asperox Sarı Güç ile çok kolay! Davlumbazınızın hem filtresi hem yüzeyinde biriken kir ve yağı Asperox Sarı Güç ile zahmetsizce temizleyebilirsiniz.

Evye

Mutfaklarda en çok kullanılan yer evye. Üstelik evye gibi sürekli ıslak ya da nemli duran yerler, mikrop ve bakterilerin en çok sevdikleri çünkü en kolay üreyebildikleri yerlerin başında geliyor. Bu mikrop ve bakteriler evyede duran bulaşıklar ya da yıkanan sebze meyveler aracılığıyla bulaşarak hastalığa yol açabilir. Asperox Sarı Güç süper güçlü yağ ve kir sökücü ile evyenizi kolayca temizleyerek ıslak ve nemli yüzeylere artık güvenebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesinin işi temizlemek; peki aslında kendisi ne kadar temiz? Islak ve nemli yüzeylerin mikrop ve bakterilerin üremesi için en uygun ortamlar olduğundan bahsetmiştik. Bulaşık makinesi de çoğunlukla nemli kaldığından belli aralıklarla makinenizin içini Asperox Çok Amaçlı Temizleyici sıvısı ile temizleyerek kir ve lekelerden arınabilirsiniz. Makinenizi temizledikten sonra içi boşken yüksek derecede çalıştırmayı ve iyice havalandırmayı da sakın unutmayın.

Tost Makinesi

En kolay yemek: tost! Peki zamanla yağlanan, kirlenen tost makinelerini temizlemek o kadar kolay mı? Tost makinenizin ızgarasında kalan kurumuş kiri ve yağı kolayca temizleyebileceğiniz solvent içermeyen Asperox Sarı Güç ile evet! Ürün özellikleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Mutfak Tezgahı

Mutfakta kullandığımız aletlerden daha da çok kirlenen bir yer varsa o da mutfak tezgahı. Özellikle temizlemeyi biraz bile geciktirseniz lekeleri çıkarmak bir hayli güç olur. Dermatolojik olarak test edilmiş Asperox Sarı Güç ile mutfak tezgahında oluşan lekeleri ve hatta ders aralarında oluşan inatçı lekeleri bile saniyeler içinde temizler. Siz de tertemiz mutfağınızda harikalar yaratmaya hiç ara vermeden devam edebilirsiniz. Ürün özellikleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Buzdolabı

Buzdolabı, her evin olmazsa olmazlarından. Yiyecek ve içecekleri bozulmaktan koruyan buzdolabımız maalesef bizi mikrop ve bakterilerden koruyamaz. Bu sebeple buzdolaplarını düzenli temizlemek gıdaların hijyenik bir ortamda muhafaza edilmesi için önem taşıyor. Temizlik için öncelikle buzdolabınızın kapatma tuşu varsa kapatın veya fişini çekin. Buzdolabı kapaklarını açın. Buzdolabının içinde ne varsa hepsini çıkarın. Temiz bir su kovası alarak içine Asperox Çok Amaçlı Temizleyici sıvısı damlatın. Bezinizi hazırladığınız Asperox Çok Amaçlı Temizleyici’yi su ile ıslatın ve buzdolabınızın raflarını ve içini temizleyin. Sonrasında nemli yerleri kurulayarak temizliği bitirin. Buzdolabınızın arkasında radyatörleri de temizlemek isterseniz, Asperox Sarı Güç püskürtüp biraz bekledikten sonra normal duru su ile temizleyebilirsiniz.
Asperox
Logo